Koyun Can Derdinde, Kasap Da Can Derdinde…

Koyun Can Derdinde, Kasap da Can Derdinde…

Elimden gelse bunu ve birkaç klişe cümleyi daha ceza diye 100’ er kez yazmak üzere birilerine “ev ödevi” olarak verirdim.

Kimlere bu ceza? Bir gün gelecek bu yaptıklarından utanç duyacak ve sorumluluk sahibi oldukları zamanlarda çıkar gözetleme kulelerinde nöbet tutmak yerine, sektöre yakışmayacak çirkin dedikodularla vakit kaybettirenlere.

Bugün TÜRSAB’ ın da, turizm de adı geçen tüm paydaşların da sektörün tartışmasız tek patronu olan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı makamının sahibi Sayın Mehmet Nuri Ersoy’ a “bize düşen görev nedir ?” demeleri gerekirken duyuyoruz birileri bütün bu sıkıntılı süreçte Sayın Bakan’a kendi sıkıntılarını ve taleplerini ‘’arz’’ etmeye gidiyorlar.

Bir de bu kabulü fırsat bilip gündeme hiç de üstlerine vazife olmayan “kışkırtıcı dedikodular” eklemiyorlar mı! Yazıktır … Günahtır …

Sayın Mehmet N. Ersoy yakın geçmişte arkadaşımız, meslekdaşımız olabilir, ama o artık bu Cumhuriyet hükümetinin bir bakanı, devlet adamı.

Önümüzdeki turizm’ in 30 yılını tasarlamaya çalışan, evet doğru okudunuz, ben bizzat kendi sesinden duyduğumda kulaklarıma inanamadım, çünkü bırakın bu kadar uzun soluklu bir turizm politikası tasarımını, 55 yıllık meslek hayatımda 1 yıl sonrasını öngören somut bir program-politika çalışması dahi hatırlamıyorum.

Başarılı olur-olmaz ayrı, ama düşüncesinde bile, kişisel ilişkiler bir yana, ülke adına, Türkiye’ nin geleceği adına, kendisine her türlü desteği vermemiz gerekmez mi ?

İşin esas sahibi olan sizler, eğer destek olmak yerine yanılıp hata yapmasını ve insafsızca eleştirmeyi bekliyorsanız, yapmayın, önce kendinize yazık etmeyin, sonra ülkenize yazık etmeyin.

Tarih bunları kaydediyor. Sonra çocuklarınıza kendinizi hangi sıfatınızla tanıtırsınız beyler?

Sayın Bakan’ a gelince, bir devlet adamı olgunluğu ile bulunduğu yere gelmesine büyük destek verdiği eski arkadaşı TÜRSAB Başkanı’ na kişisel kızgınlığı olsa bile, TÜRSAB olarak yanına davet etmeli ve tüm diğer turizm paydaşları ile inanç ve umutla uzaklara bakan bir aile fotoğrafı çektirmesi en büyük dileğimizdir.

TÜRSAB, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği bugün 12000’lere ulaşmış üye sayısı ile, herşeyin ötesinde Türkiye’ nin özverili bir “Tanıtım Ordusu”dur.

Sayın Bakan emin olmalıdır ki bu ordu arkasındaki en büyük güç ve

destek olacaktır.

Bu fabrika ayarlarının anahtarı sadece ve sadece sayın bakandadır.

Hüseyin KURTOĞULLARI

10.09.2020

Bir Cevap Yazın