HK Hakkında

Hüseyin KURTOĞULLARI

3 temmuz  1946 tarihinde Ankara’da doğdu. İlkokulu Adana’da, orta  eğitimini ise Tarsus Amerikan Koleji’nde (1966) tamamladı.

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi, Mimarlık Yüksek Okulu’nu 1974 yılında bitirdi. Mimarlık okurken bir yandan turizm ile ilgili

çalışmalarına Hertz Rent A Car’da başlamıştır. İstanbul Marmara Üniversitesi, Turizm Bölümü’nde misafir öğretim üyeliği yaptı.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, (TÜRSAB)’da 1987-1993 yılları arasında üç dönem (6yıl) aktif yönetim kurulu üyeliği yaptı. Başarılı gençlere alan açma, onları bu tür görevlere özendirme düşüncesiyle TÜRSAB’dan ayrılarak kendi işine, Plan Tours’a döndü. Merkezi Londra’da bulunan ve kırmızı üstü açık çift katlı gezi otobüsleri konusunda dünyanın bir numaralı şirketi olan City Sightseeing Worldwide’in kurucu ortakları arasında yer aldı. Türkiye temsilcisi oldu.

Hüseyin KURTOĞULLARI, Plan Tours ve İstanbul Vision Seyahat Acentelerinin sahibidir. İngilizce bilmektedir. 

1966 yılından beri Ülkü Hanımla mutlu bir evliliği vardır. Büyük kızı Ebru ve turizm işlerindeki ortağı küçük kızı Sırma ve her iki kızından birer torunu ile meslek hayatında 55 yılı tamamlamış olup, halen çalışma yaşamını sürdürmektedir.